Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej Majdan Królewski

Otwarte Drzwi w Środowiskowym Domu Samopomocy Społecznej w Spiach

Utworzono dnia 11.10.2016

Świecie nasz, świecie nasz,
Chcę być z Tobą w zmowie,
Z blaskiem twym, siłą twą,
Co mi dasz - odpowiedz!/ M.Grechuta

 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Spiach był już po raz czwarty organizatorem Drzwi Otwartych. Głównym celem tego typu imprezy, która miała miejsce 5 października 2016r. było uwrażliwienie na problemy osób niepełnosprawnych, aktywna integracja i zaprezentowanie działalności placówki.


Uczestnicy ŚDS mieli możliwość zaprezentować swoją aktywność i uzdolnienia podczas przedstawienia „Mam Talent”. Wyjątkowe wystąpienia były dowodem na to, że pomimo niepełnosprawności można w pełni funkcjonować w życiu społecznym czy kulturalnym. W programie znalazła się również prezentacja multimedialna opisująca funkcjonowanie Domu oraz obejrzenie teledysku - laureata konkursu filmowego środowiskowych domów samopomocy. 

 

 

Tegorocznej edycji Drzwi Otwartych towarzyszyły słowa piosenki Marka Grechuty - osoby, która cierpiała na chorobę psychiczną - pt. Świecie nasz. Dobre życzenia wyśpiewane w tej piosence są także życzeniami naszych uczestników: daj nam radość, której tak szukamy, daj ugasić ogień zły, daj nam wiele jasnych dni, daj nam radość blasku i odmiany, daj pokonać każdy lęk... W naszym Domu staramy się na co dzień choć w części te życzenia realizować.


W wydarzeniu uczestniczyła kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Majdanie Królewskim Józefa Zięba oraz pracownik socjalny Anna Ozga. Do Ośrodka uczęszcza dwanaście osób z terenu Gminy Majdan Królewski.

 

Był też czas na pochwalenie się przez uczestników zdolnościami kulinarnymi. Kolejnym punktem Drzwi Otwartych była wizyta uczniów klasy szóstej z Dzikowca. W każdej z pracowni czekały na nich nie lada wyzwania i atrakcje, by móc w skrócie pokazać funkcjonowanie ŚDS

 

 

Dziękujemy za dotychczasową współpracę i życzymy dalszych sukcesów. 

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny